Gondol Turu

kapadokya kızılırmak gondol turu
Gondol Turu

Eski Yunanca’da Halys Nehri olarak da bilinen Kızılırmak Nehri Gondol turu, Türkiye’de yaklaşık 1.350 kilometre boyunca akan en uzun nehirdir. Hititler buna Maraššantiya diyordu. Hitit imparatorluğunun batı sınırını oluşturdu. 9. yüzyıldan 13. yüzyıla kadar Kapadokya’da birçok önemli Hristiyan topluluk yaşadı; Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Zelve ve Avanos civarında.

Kapadokya Jet Boat ve Gondol Şirketi size bu ruhsal asil, tarihsel açıdan zengin ve coğrafi açıdan harika “Atların Ülkesi”, Kapadokya’nın farklı bir perspektifini göstermeyi amaçlamaktadır. Avanos’ta sakin bir Gondol turuna çıkmanızı öneriyoruz. Daha maceracı bir Jet Boat deneyimini tercih ediyorsanız, sizi antik Sarihidir köyüne ve ötesine götürebiliriz.

Veya normal turistin göremediği manzaraları göreceğiniz Jeep Safari’mizi size sunabiliriz. Avanos’taki Kızılırmak nehrinde Gondol işleten ilk ve tek lisanslı firmayız. Dünyayı seyrederken küçük bir geminin bu sakin nehirden aşağıya doğru sürülmesinden daha romantik bir şey yok.

Profesyonellerin size Kapadokya’nın manzaralarını göstermesine izin verin. Deneyimli şoförlerimiz, Land Rover Jeep’te 4 kişilik yolcu gruplarını alacak ve size Kapadokya’daki diğer operatörlerin manzaralarını gösterecek. Jeep Safarilerimiz acele etmiyor ve alışveriş durağı yok.

Gondol Turu

Kızılırmak’ta turistik turlar yapan tek yetkili firmayız. Kızılırmak’taki gondol turundan sonra daha romantik ne olabilir ki? Çevremizdeki güzellikleri gözlemleyebilirsiniz, küçük tekne kaptanımız sizi Kızılırmak’a kaydırır.

You can send your inquiry via the form below.