Otel Transferi

Otelinizden Balon ile uçacağınız alana kadar transferinizi gerçekleştirip daha sonra sizleri otelinize veya şehir merkezine bırakıyoruz.

Voyager Agency olarak uçuşunuzu yapacağınız zaman sabahında otelden sizleri alıp uçuş sonrası şehir merkezi veya otelinize geriye transferinizi yapıyoruz. Uçuş transferlerinde herhangi bir ek ücret yoktur.

Turları incele

Havalimanı Transferi

Balon uçuşu için şehir dışından gelen ziyaretçilerimizin havalimanı transferleri tarafımızdan yapılmaktadır. Telefon veya Rezervasyon forumu ile yaptığınızda lütfen geliş saatinizi belirtiniz.

Telefon veya Rezervasyon forumu ile yaptığınızda lütfen geliş saatinizi belirtiniz.

Tur Paketleri

Araç Kiralama

Kapadokyada Kalacağınız Süre içerisinde araç kiralama hizmeti veriyoruz.

2016-17 model araçlarımız ile siz değerli misafirlerimize balon uçuşu yanısıra araç kiralama hizmetide vermekteyiz.

Rent a Car

Paket Turlar

İsteğiniz taktirde paket turlar hazırlayıp siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Kalabalık aileler , arkadaş grupları ve grup olarak tatile gelmek isteyenler için paket turlarımız Balon uçuşu , atv turu , jeep safari , Türk gecesi vb. şekilde en uygun fiyatlar ile hazırlayabiliyoruz.

İletişim

Düğün Organizasyonu

Evlenme teklifi , Düğün organizasyonları

Kapadokyada Balonda evlenme teklifi ,fotoğraf çekimi, düğün organizasyonları Voyager agency tarafından yılların vermiş olduğu tecrübe ile itina ile yapılır.

Düğün Organizasyon

Operatörlerimiz

Mustafa Kara

hakkında yazısı gelecek

iletişim
Stan Peterson

hakkında yazısı gelecek

iletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuklar için yaş sınırı nedir ?
Sivil Havacılık tarafından 0-4 yaş çocukların uçmasına izin verilmemektedir. 5 yaşındaki çocuk pilot izni ile uçabilmektedir. 6-12 yaş çocuklar %50 indirimli olarak uçuşları gerçekleştirilmektedir.
Uçuşlar Güvenlimidir ?
Balon operatörleri, yasal zorunluluk olarak lisanslı pilotlar ile uçuş gerçekleştirmektadir. Ayrıca basketlerin ve balonların periyodik bakımlarının yapılması mecburidir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü denetimler yapılmaktadır.
Balonla Ne kadar Yükseğe çıkılıyor
Balonseverler genellikle Kapadokya’da düşük irtifada uçmak isterler bunun nedeni ise coğrafi güzellikleri (Peri Bacaları, Vadiler, Kayaya oyulmuş evleri, kuş yuvalarını) yakından görmek istemeleridir. Peri bacalarının yanından, ağaçların hemen üzerinden geçerek +600m yüksekliğe kadar çıkacaksınız.
Sepette Kaç Kişi oluyor ?
Sıcak hava balonu sepetleri 8 ile 24 kişi arasında misafiri taşıyabilmektedir. Küçük basketlerin fiyatlandırması yüksek olur iken büyük basketlerde fiyatlar düşebilmektedir. Misafirlere sepetin içerisinde manzaranın tadını çıkarabilecekleri yeteri kadar yaşam alanı bulunmaktadır. Ayrıca tecrübeli pilotları 360 derecelik acı ile sıcak hava balonunu döndüreceği için tüm manzarayı görebilecekler ve resim çekebileceksiniz. Genel olarak 16 lık yada 20lik sepetlerle misafirlere hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz.
Kendim Gelince Fiyat Değişiyormu ?
HAYIR değişmez. Yakın illerden gelip balon turuna katılmak istiyorsanız. Depozit ödemenizi yaptıktan sonra size buluşma noktasının konumu yollayacağız. Belirtmiş olduğumuz saatte ofisimizde hazır olmanız gerekmektedir. Sabah erken saatte gelmeyi göze alamıyorsanız, bir gün öncesinde Kapadokya gelmenizi tavsiye ederiz. Eğer Kapadokya bölgesinde bir otelde konaklama yapıyorsanız ücretsiz olarak sizi otelinizden alıp tekrar otelinize geri getiriyoruz.
Uçuş İptal edilirse ne oluyor ?
Öncelikli olarak sabah gün doğumu esnasındaki hava şartları ve rüzgar hızı çok önemlidir. Rüzgar hızı 11km/h geçiyor ise uçuşu iptal edecektir.

Her gün sabah Sivil Havacılık uçuşun olup yada olmayacağına dair http://shm.kapadokya.edu.tr/ internet sitesinden balon operatörlerine haber vermektedir. Sabah gün doğumu esnasında Yeşil Bayrak’ın görünmesi uçuşun olacağı anlamına gelmektedir. Eğer çok çok kötü ise Sivil Havacılık uçuşu 1 gün öncesinden kapatacaktır. Hava normal ise uçuş günü tekrar kontrol edektir, yne hava kötü ise Kırmızı Bayrak’ın görünmesi ile misafirler oteline transfer edilecektir.

Eğer misafirlerin müsaitliği varsa rezervasyonları bir sonra ki güne aktarılacaktır. Müsaitlik yoksa yatırmış oldukları depozito ücreti kredi kartı hesaplarına iade edilecektir.

Uçuşa Gelirken Nasıl Giyinmeliyim
Kapadokya deniz seviyesinden 1000m yüksekliktedir. Aynı zamanda balonda iken yerden daha soğuk olacaktır. O yüzden kış döneminde misafirlerimizin çok sıkı giyinmelerini tavsiye ederiz. Bahar ve Yaz ve Sonbahar dönemlerinde mevsim şartlarına göre hafif çeketlerini günlük rahat kıyafetlerini giymelerini tavsiye ederiz. Balonda 1 saat boyunca ayakta olacağınızı unutmayınız. Ayrıca bayan misafirlerin yüksek topuklu ayakkabı giymemelerini tavsiye ederiz.
Otel Transferi Tarafınızdanmı Yapılıyor ?
Otelden alınışınız ve tekrar otele getirilişizi Kapadokya bölgesi otellerinin birinde konaklıyorsanız ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Göreme, Uçhisar, Ürgüp, Ortahisar, Avanos, Nevşehir Merkez otellerinden alınış gerçekleştiriyoruz.

Denetmenler